Анастасія Ігнатьєва – пластичний хірург року 2021 в Україні, ТОП-50 молодих хірургів світу в 2017 році в Швейцарії, жінка-хірург що пройшла навчання в пластичній хірургії та працювала в кращих клініках світу, серед яких Королівський госпіталь імені Елизавети, Клініка Валєр в Швейцарії та клініки пластичної хірургії в Сеулі, Південній Кореї. Серед досягнень хірурга – проведення надскладних реконструктивних мікрохірургічних операцій на обличчі та тілі.
Анастасія, розкажіть про ваш шлях в пластичній хірургії, як ви вирішили стати хірургом та чому саме пластична хірургія?
Для мене хірургія завжди здавалась надскладною спеціальністю, що захоплювала дух. Мій дідусь, Сігізмунд Тичинський, був хірургом і все життя присвятив порятунку людей. Коли я народилась, його вже не було серед живих. Я зростала у розповідях про подвиги мого дідуся в хірургії, його здібності не тільки оперувати, але і навчати інших хірургів. Мені пощастило, що бабуся прожила до моїх 12 років і я змогла запам’ятати її характер «головного лікаря». Галина Василівна, моя бабуся, була відомою на весь Радянський Союз лікаркою-фтизіатром і довгий час працювала на посаді головного лікаря в Одеській лікарні. Вона була суворою і дуже розумною, та мала надзвичайно добре серце. У дитинстві, я обожнювала знаходити її медичні халати та бачити вишиті ініціали на них «Г.В.». Мій батько, зять бабусі і дідуся, також має ініціали Г.В. – Ігнатьєв Геннадій Васильович, заслужений лікар України, що розробив безопераційну методику лікування болю в спині у дорослих та лікування опорно-рухового апарату у дітей. Батько завжди навчав мене – операція повинна бути тільки там, де необхідно,- і її потрібно уникати за будь яких обставин. Батько і матір відмовляли мене від професії хірурга, але доля все вирішила сама.
При випуску з університету мене запросили на навчання в відому школу пластичної хірургії в Україні, згодом я отримала запрошення на навчання закордоном. Мене запрошували одна за одною клініки Європи, я публікувала наукові статті та приймала участь в хірургічних рейтингах. В 2017 році мене обрали в Швейцарії представляти молоде покоління хірургів світу, в рейтингу ТОП-50 моє прізвище ввійшло в першу десятку і вперше, за історію хірургічного суспільства світу, український прапор з’явився на сторінках рейтингу. Це був дивовижний досвід.
З 2015 року я навіть не встигла помітити, коли моє резюме вже включало в себе клініки Іспанії, Швейцарії, Англії. А в минулому році – ще і Південної Кореї. Якщо можна сказати, що хірургія сама мене обрала – тоді це так і є.
Чи складно вам в хірургії конкурувати з чоловіками? Адже стереотип що хірургія це не жіноча спеціальність досі ще дуже сильний в Україні.
В мене немає конкурентів незалежно від статті. Професія хірурга взагалі не про конкуренцію. Кожен працює на максимум і прикладає все можливе задля результату. А стосовно стереотипів, дійсно в Україні вони досі дуже сильні. Інколи, я читаю коментарі жінок в соціальних мережах «Ніколи не піду до жінки хірурга. Тільки чоловік може бути хорошим хірургом». Такі стереотипи у людей, що живуть в минулому столітті і якщо в ХХІ столітті минув лише 21 рік, авжеж, не всі можуть швидко адаптуватися до того, що світ змінився. Жінки по всьому світу працюють хірургами, розвивають медицину та навчають нові покоління хірургів. Вони вродливі, розумні та талановиті. Взагалі, хірургія – це не про чоловічу силу. А про розум, координацію рухів, аналітичні здібності, та відповідальність. А пластична хірургія – це ще і про творчість, створення нового та естетична краса. І я можу однозначно сказати – не всі чоловіки відчувають «красу» і можуть її створити. Так само як і не всі жінки.
Ви відмовляли пацієнток від змін в зовнішності?
Нажаль «Інстасуспільство» створює ілюзію краси – маленькі носи, великі губи та груди, лисячі очі, скули Анджеліни Джолі та ін. За покращенням зовнішності зазвичай ідуть дуже гарні від природи дівчата. Вони дивляться на тренди та перестають помічати свою красу. І моя задача, як хірурга-естета, пояснити: чи дійсно потрібна операція, чи краще почекати поки новий тренд стане моветоном. Так, мої пацієнти не стали жертвами «губ-качок», що було трендом 5-8 років тому. Я не роблю «носи Майкла Джексона» і до мене не звертаються ті, хто мріє про такий ніс. В мене є одне дуже важливе правило в роботі з пацієнтами: робота повинна бути виконана ідеально і без втрати «індивідуальності». І коли правнуки моїх пацієнтів візьмуть фотографії своїх прабабусь у руки, то зможуть переконатися, що саме такою була справжня натуральна краса в минулому. Тому що класична краса не може вийти з тренду.
Про що має знати пацієнт, коли іде на операцію?
Інформаційна підготовка пацієнта – це один із важливих етапів підготовки до операції.
Як обирати клініку для пластичної операції?
Якщо я обирала для себе клініку, де мені виконували б операцію, я звернула б увагу на 5 основних моментів:
- Наявність блоку реанімації. Це безпека якої не можна нехтувати задля економії на операції.
- Роботи хірурга в відео форматі. У час, коли редагувати фото можна навіть в смартфоні, я особисто довіряю тільки відео-результатам. Саме тому на моїй сторінці в інстаграм @dr.ignatieva основна маса результатів саме на відео.
- Команда хірурга. Важливими є кожен член команди – починаючи від анестезіолога, закінчуючи санітаркою. Для мене важливі професіоналізм та підтримка.
- Устаткування операційної. Я як хірург бачила операційні що більше схожі на кімнати в плитці ніж на справжню операційну. Немає підведення кисню, старі радянські вентиляційні апарати та відсутність сучасної техніки. Скажу чесно, після роботи в Європі, коли я все це побачила майже в кожній українській клініці, я хотіла скоріше покинути нашу країну. Але через пандемію я була вимушена працювати в Україні. Довготривалий пошук клініки в Україні привів мене в топовий хірургічний центр України з устаткуванням не гірше, ніж у Швейцарії.
- Прискіпливість хірурга до деталей. Для мене це надзвичайно важливо. Саме увага до деталей роблять результати фантастичними. І якщо хірургу байдуже на вигляд шраму, форму грудей і ін. Я не буду робити естетичну операцію в нього навіть безкоштовно.
виконуєте весь спектр пластичних та реконструктивних операцій, але чи є ваша найулюбленіша операція?
Дійсно, з перших днів в хірургії я працювала саме в пластичній хірургії, де проводились не тільки естетичні операції такі як ринопластика, блефаропластика з фейсліфтом, або маммопластика. Але і надскладні реконструктивні мікрохірургічні операції. Ми відтворюємо форми носів при повній їх відсутності, реконструктуюємо груди при їх видаленні після онкології, долаємо наслідки травм і створюємо на їх місці красу. Тому моє серце захоплено найбільше саме реконструктивними операціями. Адже здатність створити та відтворити красу в найскладніших випадках вражає кожного разу. І бути причетною до створенню нового, саме того що змінить життя пацієнта на «До» та «Після» – це найбільший дар пластичного хірурга.
Ринопластика, пластика носа, вважається найпопулярнішою операцією в пластичній хірургії та здатна змінити зовнішність людини до невпізнанності. Ви створили вашу авторську методику пластики носа, що неможливо здогадатися чи була операція доки не порівняєш результат з фото «до». Розкажіть будь ласка про цю техніку.
Дійсно, моя техніка ринопластики дуже відрізняється від класичної. Ще коли я навчалась пластичній хірургії, я зовсім не бажала виконувати пластику носа оскільки була не задоволена результатами. Всі пацієнтки схожі одна на одну та втрачають свою природню індивідуальність та натуральну красу. Найважливішим поштовхом до початку виконання операцій на носах була моя робота в реконструктивній хірургії в Королівському госпіталі імені Єлизавети в Англії. Саме там я вперше побачила як можна відновити ніс при повній його відсутності, та розібралась у складній анатомії та принципах загоєння носа після складних операцій. Моя перша ринопластика вкрай відрізнялась від класичної; це була збережуюча структури носа операція. Мої хвилювання щодо результату продовжувались вздовж довго часу поки я не побачила віддалений результат – ідеально рівний ніс з анатомічною та природньою формою. За останні 5 років моя техніка вдосконалилась. Я публікую на своїй сторінці в Instagram @dr_ignatieva саме відео до-після ринопластики оскільки для багатьох мої результати здаються неможливими. В техніці зберігається та моделюється спинка носа що попереджує утворення кісткових мозолів. Також зберігається з’єднання в кістково-хрящовому відділі носа, що є профілактикою ступінчатої деформації носа, та велика увага приділяється природньому звуженню бокових стінок носа з пропрацюванням носо-лобного кута. Наша клініка регулярно публікує наукові статті про розроблену мною методику ринопластики. Ми помітили тенденцію у всіх пацієнтів до швидкої реабілітації, коли набряки та синці зникають вже на 4-10 день в залежності від складності операції, і це ще раз підтверджує що принцип «збережуючої пластики носу» стане основою майбутнього ринопластики в пластичній хірургії.
У вас в Instagram ми побачили ще одну цікаву техніку, що стосується грудей – збільшення грудей імплантами Flash Recovery. Розкажіть будь ласка що це за техніка і чим вона відрізняється від звичайної маммопластики?
Техніка збільшення грудей Flash Recovery має свої витоки зі Сполучених Штатів Америки. Мені пощастило бути ученицею відомого американського пластичного хірурга проф. Колєснікова Е.Б. та перейняти американський досвід маммопластики. В перекладі з англійської “Flash recovery” означає «Блискавичне відновлення». За допомогою данної техніки жінки не відчувають болю в післяопераційному житті, можуть в день операції ввечері вже відпочивати вдома, повертаються до спорту через два тижні та носять компресій ну білизну 2-3 тижні всього.
Технічно, ми встановлюємо імпланти через доступ навколо ареоли, що є найскладнішим в маммопластиці, створюємо карман для імплантів DualPlane – під залозою та під м’язом, та встановлюємо супер м’які французькі імпланті, що зараз топ №1 у світі.
В результаті отримуємо шикарні груди з мінімальним строком реабілітації.
Ви працювали в мікрохірургії, як дані навики допомагають вам в операціях?
Робота під мікроскопом – це перш за все ідеальна координація рухів. Особливо це важливо при роботі с повіками, де найтонша та найніжніша шкіра, та в роботі з обличчям. Завдяки цим навикам мої шви взагалі непомітні і омолодження обличчя без шрамів робить цей тип операції найпопулярнішим у нашій клініці. Наприклад, за фейсліфтингом до України до мене на операцію тільки за 2021 рік прилетіли різні пацієнти з Японії, Швейцарії, Італії, Англії та Америки. Секрет ще у місці розташування шрамів при омолодженні обличчя: ми ховаємо їх всередині вух, в природніх складках або в волоссі. Так результат фантастичний при відсутності будь яких слідів втручання.
І останнє запитання про живіт після вагітності, чи допомагаєте ви відновити живіт при наявності діастазу, при нависанні фартуху та при ожирінні?
Абдомінопластика, пластика живота, є операцією необхідності у багатьох жінок після вагітності через розходження прямих м’язів живота (діастаз), виникнення гриж живота, або через розтягнення та нависання шкіри. Дуже часто ми комбінуємо пластику живота та діастазу/гриж з маммопластикою – збільшення грудей. Цей комплекс операцій називається в світі “Mommy makeover”, повернення фігури матері – живіт та груди. Так жінки отримують шанс на другу молодість в ідеальному тілі незважаючи на зміни тіла після вагітності. Реабілітація при такому комплексі займає до 10 днів, і результат пожитьєвий.
Як можна потрапити до вас на консультацію? Чи велика черга на операції?
Для запису на консультацію наші пацієнти можете зв’язатися з клінікою по телефону +380679204647 і вас перенаправлять в відділення пластичної хірургії Міжнародної клініки Доктора Ігнатьєва, або написати мені в Direct Instagram на профіль @dr_ignatieva . Там я даю відповіді особисто.
Стосовно запису на операції в загальному черга на 2-3 місяці вперед.
Doctor Ignatyev International Clinic
www.ignatyev.clinic
Dr.Ignatieva Plastic Surgery
www.drignatieva.com
Україна, м.Київ, вул. Елизавети Чавдар 9
+380679204647