Понад 400 злочинів рф проти журналістів і медіа зафіксовано за чотири місяці повномасштабної військового вторгнення в Україну.

За даними Інституту масової інформації російськими окупантами вбито 33 журналісти, ще 15 рахуються зниклими безвісти (включаючи 14 з Маріуполя).

Вісім журналістів загинули під час виконання професійних обов’язків, решта як учасники бойових дій або ж від обстрілів армії рф у вільний від роботи час.

ІМІ зафіксовано 21 випадок потрапляння медійників під ворожі обстріли у ході здійснення професійної діяльності. 14 журналістів та інших працівників преси одержали поранення.

У зв’язку із проведення діяльності по висвітленню об’єктивних подій та правдивої інформації журналісти зазнають утисків, погроз та залякувань. Наразі вже відомо про 58 фактів переслідувань працівників медіа – окупанти вдиралися до помешкань, надсилали листи з погрозами, блокували сайти.

На тимчасово окупованих територіях України з 24 лютого припинили діяльність повністю або частково 214 медіа-ресурсів – телерадіокомпаній, онлайн та друкованих видань.

рф вчиняє масові злочини проти свободи слова та журналістики!

Вбивства та обстріли журналістів є воєнними злочинами та грубим порушенням Гаазьких конвенції і декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни і Додаткових протоколів до неї та Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів.

#ОБСЄ #OSCE #UN #ООН

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *