Гнучкий графік роботи, сама собі бос і багато вільного часу – так здебільшого ми уявляємо фріланс до того, як самі починаємо працювати на себе.  Проте робота з дому не означає проводити весь час у піжамі, працювати коли заманеться і не мати графіку. Навіть робота на фрілансі вимагає певно певної відповідальності та самодисципліни насамперед заради вас і вашого здоров’я. Декілька лайфхаків дозволять підвищити власну продуктивність. До речі, вони знадобляться й тим, хто працює дистанційно. 

 

Робочий графік з урахуванням того, у які години ви найбільш продуктивні

Графік має бути, щоб у вас було щонайменше два дні вихідних на тиждень. Якщо робочий графік гнучкий, отже, ви можете працювати у ті години, коли працюєте найкраще. Не всі найбільш продуктивні протягом першої половини дня. Визначте, о котрій годині дня у вас більше енергії і концентрації. Можливо, це ранній ранок, тому вам найкраще працюється з 7 до 15 годин? Або ваші здібності найкраще розкриваються вечорами. До того ж виховайте звичку у робочі години виключно працювати, не відволікаючись на перегляд серіалів, прибирання, творчі заняття тощо. Безумовно, перерви потрібно робити, коли ви потребуєте цього.

Важливо: у робочі години ви не повинні бути у піжамі. Зручний одяг в стилі кежуал (наприклад, джинси та затишний джемпер) будуть ідеальними для роботи вдома. Після закінчення роботи переодягайтеся у «домашній» одяг. Це дозволить дотримуватися певної дисципліни – одяг налаштує на робочий графік. 

 

Зберігайте свої звичайні ранкові звички

Один з плюсів роботи з дому – не потрібно витрачати час на збори і дорогу. Можна встановити будильник за дві хвилини до початку робочого дня і, як тільки він продзвенить, просто перевернутися в ліжку, щоб відкрити ноутбук. Заманливо, але досить непродуктивно.

Коли ви працюєте вдома, потрібно виконувати всі ранкові ритуали, які любите найбільше (скраб в душі або маску для обличчя, приготування улюбленого сніданку або візит в улюблену кав’ярню на горнятко ароматної кави). Все, що робить вас трішки щасливішими вранці, – згодиться. Тільки не міняйте свій звичайний режим. 

Важливо: у вас має бути робоче місце. Бажано, щоб воно було не у спальні та не на кухні. Це може бути вітальня, балкон тощо. 

 

Дотримуйтесь дедлайнів

З робочим графіком визначилися, і тепер настав час розібратися з графіком виконання завдань. Ви самі обираєте, коли працювати та за які завдання «взятися». Проте, дедлайн здебільшого визначає замовник і рідко – ви самі повинні зорієнтувати клієнтів у тому, скільки часу знадобиться на виконання того чи іншого завдання. У дедлайн закладайте декілька годин (інколи – днів) на затвердження виконаного завдання з замовником і внесення можливих правок. Спочатку доведеться кожне замовлення для себе розписувати майже поетапно – це дозволить краще зорієнтуватися у часі, який необхідний для виконання конкретного завдання. 

Важливо: завжди тримайте при собі блокнот і ручку. Коли ми на самоті у комфортних умовах, у нас з’являється більше ідей, ніж коли ми були в офісі і відволікалися на тисячу інших справ. Завжди тримайте при собі блокнот і ручку, щоб відразу ж накидати ідею або зробити нотатки, якщо вам несподівано напише або подзвонить замовник або колега. 

 

П’ятихвилинки на перегляд електронної пошти

Готуючись до робочого дня, насамперед почистіть свою поштову скриньку. Це все одно що звільнити голову. Витратьте час, відповідаючи на електронні листи з ранку. І після сфокусуйтеся на одному завданні, не піддаючись бажанням знову перевірити поштову скриньку. Так ви зможете зосередитися на чомусь одному замість того, щоб відчувати, як вас розривають на частини. Якщо вам потрібно перевіряти електронну пошту постійно, спробуйте запланувати «п’ятихвилинки» кожної години робочого дня або вечора. Це дозволить вам бути більш продуктивнішими, ніж якби заглядали в пошту кожні п’ять хвилин.

Важливо: у вихідні дні старайтеся не відволікатися на перегляд робочої пошти. Якщо замовник телефонує з терміновим завданням «на вчора», вирішуйте самі – взяти у роботу і відкласти свої плани або ж відмовитися і відпочити. 

 

Пам’ятайте про себе

Відчуття некерованого навантаження або відсутності зв’язку з іншими членами команди може привести до спустошення і зниження мотивації. Тому так важливо в цей час не забувати про себе. У вільний від роботи час не забувайте приділяти час творчості та спортивним тренуванням. Робіть перерви, коли вони вам потрібні. Пам’ятайте, що чим більше ми піклуємося про себе, тим продуктивніше стаємо.

 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *