Наша героїня – втілення ідеалу сучасної бізнес-леді, яка є засновницею своєї справи. Діна Дрижакова – успішний в Україні адвокат по кримінальних справах, директор і власниця юридичної компанії «ПРИМА ЛІДЕР ГРУП». Крім цього, вона є співавтором і співорганізатором Всеукраїнського проекту «Щаслива дитина – успішна країна!». Спеціально для Super lady Діна Дрижакова відкрила таємниці власного успіху та секрети побудови бізнесу з нуля.

 

Діно, розкажіть, як розпочали власний бізнес?

У мене дві вищі юридичні освіти, тому цілком логічно, що власна справа пов’язана саме з юриспруденцією. Юридична компанія «ПРИМА ЛІДЕР ГРУП» спеціалізується на різних напрямках – від корпоративного права і податкових спорів до інтелектуальної власності та кримінальних справ. Щиро зізнаюся, що під час навчання у виші навіть і думки не було займатися інтелектуальною власністю, тим більше стати адвокатом саме в області кримінального права.

У 2008 році я відкрила компанію. На той час орендувала досить простий і скромний офіс. Одногрупник запропонував клієнта, якому потрібно було зареєструвати торгову марку. Від цієї справи багато хто відмовлявся, оскільки були вже подібні знаки. Проте, я не з тих, хто опускає руки перед першими ж складнощами. Тому вирішила спробувати, і нас очікував перший успіх. Потім було як зазвичай у багатьох юристів – спочатку займалася всім, а потім вже вирішила визначитися з напрямком діяльності.  У одного з наших клієнтів почалися питання з податковою, і так визначилося моє адвокатське напрямок – кримінальне право в сфері економіки, а потім займалася злочинами у сфері наркотиків. З цих справ, власне, і почалася історія власного бізнесу.

 

Які складнощі довелося долати на шляху до успішного бізнес?

Ідея відкрити власну справу з’явилася завдяки бажанню розпоряджатися своїм часом. Тоді я ще не знала та не усвідомлювала, що будучи засновницею і власницею бізнесу мені буде набагато складніше розпоряджатися власним часом, ніж звичайному співробітнику, який здебільшого працює за стандартним 8-годинним робочим графіком, з 9 до 18.

 

Як вдається поєднувати сім’ю та роботу?

Як вдається поєднувати? Досить складно. Напевно, буду нещирою, якщо скажу, що ніхто при цьому не страждає. Колись мій друг, також власник бізнес, сказав мені: «Так ти – кар’єристка, живеш роботою і на роботі». У виграші вдається залишатися, коли є розуміння і компроміс. Останній полягає у наступному: рідні мають пробачити та зрозуміти, коли увечері тебе немає вдома, а твої співробітники та клієнти – не турбувати у вихідні. У моєму випадки мені допомагає поєднувати сім’ю і роботу мій партнер по бізнесу Руслан Підгорний.

 

Розкажіть про плани на майбутнє.

Про плани та цілі на майбутнє ні слова. Тут я, мабуть, скористаюся статтею 63 Конституції України. Не дарма ж кажуть, якщо хочеш розсмішити Бога, розкажи йому про свої плани. Звичайно ж, є нові цілі й напрямки, які хотілося б освоїти і обов’язково втілити в життя.

 

Що робите, коли опускаються руки будь-що робити та зникає натхнення?

Напевно, у житті у кожного були моменти, коли муза йде у відпустку. Звичайно ж, і у мене особисто, і в житті компанії були подібні моменти. У кожній ситуації по-різному діяла, аби тримати себе у тонусі та продовжувати йти до цілей. Часто для пошуку музи намагаюся змінити обстановку, багато подорожую та їзджу у відрядження – культура і менталітет нових країн надихають. Не можу не відзначити, що часто натхнення приносять близькі або співробітники.

 

Які доленосні події є найбільш значимі для Вас?

Доленосних подій в житті вистачало – і хороших, і не дуже… З кожним роком ставлення до тих чи інших подій в житті змінюються, і те, що ще вчора здавалося доленосним – сьогодні всього лише життєвий досвід і рядок з книги з назвою «Життя».

 

ТОП-3 ситуації, які Вас змінили.

Перш за все, це моє ставлення до складнощів і вміння приймати потрібне задля майбутнього успіху рішення.  Якщо говорити кардинально, то мегаскладного рішення у своєму житті я, напевно, ще не прийняла. Але якщо все ж таки про складнощі, то мені важко було навчитися звільняти людей, які не працюють на потрібному рівні та не прагнуть розвиватися як особистості та як фахівці.

По-друге, я стала простіше ставитися до людей та ситуацій: не всі сильні, не всі лідери – це потрібно навчитися приймати. І найголовніша ситуація – це те, що я усвідомлюю, наскільки мені подобається жити. Я рада, що мені є заради кого це робити – кому дарувати радість, за чиї успіхи радіти! Бажаю кожному запам’ятовувати не ситуації, а робити певні висновки та сповна насолоджуватися життям!

 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *