​​Вперше в Україні лікарі провели дитині успішну пластику трахеї з використанням ЕКМО

🔻Максим народився доношеним хлопчиком, проте у дитини відмічалося шумне дихання. В три місяці малюк захворів на ГРВІ та потрапив до реанімації однієї з київських лікарень у критичному стані: хлопчик практично не міг дихати. Дитину заінтубувати не змогли, тож екстрено перевели до НДСЛ «Охматдит». Лише тут лікарі виявили вроджену ваду — стеноз трахеї (повні хрящові кільця) з довгим сегментом. Звуження посилювалось за рахунок тиску однієї з великих судин на трахею. 

🔻Це високолетальна вада, яка зустрічається у 1 : 65 000 новонароджених. За статистикою, понад 80% таких пацієнтів мають сукупні аномалії. Смертність без лікування сягає 79%.

🔻В Охматдиті хлопчик пройшов декілька етапів лікування: бужування та інтубацію трахеї, інтенсивну терапію. Хірурги Охматдиту провели передню аортопексію, як перший етап хірургічного лікування, що дозволило зменшити тиск судини на трахею. Дитина лікувалася і відділеннях інтенсивної терапії і хірургії новонароджених НДСЛ «Охматдит». 

🔻«Лікування дозволило стабілізувати звужений просвіт трахеї, мінімізувати запальний процес та найголовніше — виграти час, аби дитина трошки підросла і підготувалася до радикальної корекції вади. За статистикою, найбезпечніший час для хірургічного лікування таких пацієнтів — від 10 місяців до 2 років,» — ділиться професор, торакальний хірург Євген Олегович Руденко.

🔻Хірурги Охматдиту проводили консиліуми з міжнародними колегами, аби обрати найкращий варіант основного хірургічного лікування. Зрештою вирішили роботи ковзну трахеопластику, яка дозволяє не видаляти звужену частину трахеї, а розширити її за допомогою своїх тканин. Подібних унікальних операцій у світі описано близько 300.

🔻Аби вільно оперувати трахею дитини, необхідно було «відключити» легені пацієнту. Насичення крові киснем відбувалося ззовні — за допомогою апарату «штучної легені» — Екстракорпоральної Мембранної Оксигенації (ЕКМО). Методику застосували лікарі відділення анестезіології та інтенсивної терапії Охматдиту та кардіохірургічна бригада Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Все це дозволило хірургам вільно оперувати трахею.

🔻«При застосуванні ЕКМО, кров пацієнта не контактує з повітрям, ця методика є кращою для пацієнта, ніж застосування апарату штучного кровообігу. Ми отримуємо менший запальний процес, меншу крововтрату через значно нижчу гепаринізацію. Успішну трахеопластику дитині з використанням ЕКМО виконано вперше в Україні, відтворивши світовий досвід» — розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками екстракорпоральної терапії і виїзною бригадою НДСЛ «Охматдит», лікар-анестезіолог Андрій Висоцький.

🔻Понад 6 годин тривала операція. Більшу частину часу роботу легень заміняло ЕКМО, також апарат підтримував роботу серця. В операції брали участь мультидисциплінарна команда спеціалістів Охматдиту: торакальні хірурги, реаніматологи, анестезіологи, ендоскопісти, анестезистки, команда медсестер; а також спеціалісти Кардіоцентру: кардіохірурги, перфузіологи, кардіореаніматологи.

🔻Спільними зусиллями лікарі провели успішну трахеопластику. Одразу після втручання дитина була знята з ЕКМО та переведена на апарат штучної вентиляції легень. Через 7 днів хлопчик задихав самостійно. Контрольно трахеобронхоскопія показала нормальну прохідність трахеї. Мама малюка неймовірно раділа, що більше не чує шумного дихання дитини. Зараз малюка виписали з лікарні.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *