У журналі The Lancet було опубліковано докладний аналіз ситуації з пандемією COVID-19. У роботі взяли участь понад 40 вчених із усього світу. Було відзначено, що станом на 31 травня 2022 р. у світі зареєстровано 6,9 млн смертей від COVID-19 (17,2 млн розрахункових смертей від COVID-19, за даними Інституту показників та оцінки здоров’я). Ця приголомшлива кількість загиблих є водночас глибокою трагедією та глобальним провалом на багатьох рівнях.

Також зазначено, що протягом цих двох з половиною років пандемії пошук походження SARS-COV-2 залишається неповним і непереконливим. З 2006 року, після появи SARS, об’єкти розщеплення фурину були предметом лабораторних маніпуляцій, включаючи їх введення в S-білки вірусу. Було ідентифіковано два основні можливі шляхи появи SARS-CoV-2. По-перше, шляхом природної зоонозної передачі від тварини до людини і далі від людини до людини. По-друге, вірус виник з досліджень трьома можливими шляхами: інфікування дослідника в полі при зборі зразків, в лабораторії при вивченні вірусів, зібраних у їхньому природному середовищі, і в лабораторії при вивченні вірусів, які були генетично модифіковані (витік).

Оскільки обидва шляхи, природної передачі та передачі, пов’язаної з дослідженнями, можливі, запобігання появі майбутніх пандемічних патогенів має включати ці дві стратегії подолання. Кожна з них потребує певних дій. У доповіді також було зазначено, що ВООЗ недооцінила проблему, а рівень недовіри у суспільстві владі перешкоджав впровадженню ефективних заходів.

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(22)01585-9/fulltext

Кому цікаво, моя лекція про помилки пандемії, пов’язані з найголовнішим для нас – лікуванням хворих, якщо вже все провалено; реєстрація там проста –

https://accemedin.com/conference/570

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *